Pokud se jedná o sektor potravinářství, Interroll má správná řešení od přepravy zboží, přes třídění až po skladování.

A navíc, díky své vyjímečné spolehlivosti a přesnosti vám produkty Interroll pomůžou k růstu, díky snížení nákladů a zvýšení efektivity a produktivity.

Potravinářský průmysl neznamená pouze zpracování potravin, ale také třídění, skladování a přepravu zabalených potravin. Tudíž hned vedle certifikovaných ultra hygienických výrobků, jako jsou bubnové motory, naleznete velmi efektivní 24V dopravníkové systémy a crossbelt sortery, které slouží pro distribuci s nulovými nároky na údržbu.

Belt Drives for the New Generation

Flexible, Robust and Ultra-Hygienic.

The new Drum Motor platform from Interroll combines the different motor concepts in a single design and makes it easy for customers to build their own and completely individual conveyor system.

Synchronous Drum Motor in food processing

Market leader groups such as Nestlé, Emmi, Danish Crown, Frito-Lay, Virto, Coca-Cola or MerAlliance use conveyor technology provided by the global Interroll Group. Quickly installed, these solutions shorten the return on investment of the material handling systems, from production right up to distribution.

Consult our references

Food Industry does not only mean food processing, but also sorting, storage and transport of packed goods. So next to the ultra-hygenic products like our certified drum motor, the Interroll 24 technology conveyor and Crossbelt sorter offer highly efficient, zero maintenance solutions for distribution.

White paper: Drum motors and gear motors in food manufacturing.

A study of the University of Parma compares drum motors and gear motors in the food industry. The results speak loud and clear.

Fact Sheet: Food processing

Interroll customers recognize Interroll Drum Motor as a smart solution for safe and hygienic food manufacturing operations. Our Industry fact sheet shows you why.

USDA certification

USDA awards the Interroll Drum Motor with certification: "The new drum motor is the most hygienic drive available for food manufacturers".

Řešení na míru pro potravinářský průmysl

Zpracování potravin vždy balancuje mezi vysokou efektivitou a nízkými náklady najednou: Podléhá nejpřísnějším hygienickým požadavkům a předpisům. Současně však společnosti v potravinářském sektoru musejí minimalizovat své provozní náklady, například snížením spotřeby energie. Řešení pro potravinářství od Interrollu pomáhá zvýšit konkurenceschopnost společností na globálních trzích.

Interroll disponuje seznamem velkých společností, které prokazatelně podporuje na světovém potravinářském trhu tím, že dodává velmi efektivní zařízení a řešení jako: Hygienické bubnové motory, vyníkající prostorově a energeticky úsporný skladovací systém Dynamic Storage, stejně tak i vysoce efektivní a bezpečné dopravníky s 24V technologií. Mezi naše zákazníky patří společnosti jako:

  • Nestlé
  • FritoLay
  • CocaCola
  • Emmi
  • MerAlliance
  • Danish Crown
  • CORA
  • COOP

Bubnové motory Interroll byly speciálně vyvinuty pro pohon pásových dopravníků a přidružených zařízení na manipulaci s materiálem. Tím, že navrhneme ten nejlepší dopravník pro vaši aplikaci, přebíráme zodpovědnost a těžkou práci na sebe a náš pohon, tím vás necháváme dělat to, co umíte nejlépe.

Disponujeme více než 50ti letými zkušenostmi v oboru potravinářství a jiných náročných odvětvích a o tyto zkušenosti se s vámi rádi podělíme. Není absolutně pochyb o tom, že pohony Interroll nabízí rychlý a jednoduchý způsob, jak zkonstruovat bezúdržbový, hygienický a efektivní pásový dopravník. Co víc by vás zajímalo?

Motor, převodovka a ložiska jsou kompletně uzavřeny a utěsněny uvnitř válcového pláště. Díky tomu nemůžou selhat v důsledku nepříznivých okolních vlivů jako prach, vlhkost apod. Bubnové motory zabírají podstatně méně místa na dopravníku než konvenční motory s převodovkou, protože všechny komponenty jsou integrovány uvnitř válce.

Brožura: Food Processing Industry

Zákaznící společnosti Interroll znají bubnové motory jako chytré řešení pro bezpečné a hygienické provozy v potravinářství.

Naše informační brožura ukazuje proč.

Dozvědět se více o bubnových motorech

Interroll CrossbeltSorter

Interroll, jako nezávislý dodavatel, nabízí produktovou řadu, která perfektně vyhovuje požadavkům a potřebám systémových integrátorů. Zahrnuje jednoduše instalovalelné sortery, které se dají snadno a rychle integrovat do větších systémových celků.

Interroll moduly dopravníků

Chytré, úsporné, flexibilní. Nová generace dopravníkových modulů Interroll je nejvíce všestranná a odolná na trhu. Přináší nejvyšší dostupnost a rozšiřitelnost pro budoucí růst. Nová modulární dopravníková platforma nabízí efektivitu nákladů a energií a je skutečným řešením "plug-and-play", se standardizovanými prvky pro snadné plánování a instalaci.

Rozšíření nebo přestavení systému je možné bez sebemenších zásahů do konstrukce. Přídavné moduly perfektně zapadají do existující dopravníkové dráhy, s minimálními požadavky na konstrukční práci.

Použití standardních komponent, vysoce efektivní pohony jako 24VDC Rollerdrive a vyřazení stlačeného vzduchu, jsou jen některé z důvodů, proč s našimi systémy dosáhnete nejrychlejších návratností ve své třídě.

Zobrazit produkty

Potraviny, nápoje a výrobky pro domácnost musí být distribuovány v polovičním čase. Avšak jak uspořádat prostor, aby vaše zboží běželo jako hodinky? Renomované společnosti po celém světě nalezly odpovědi v technologii Dynamic Storrage.

"Nový systém nám umožňuje podstatně lépe využít své stávající distribuční centrum a rychleji reagovat na potřeby trhu",,

vysvětluje Matthias Schmitt, vedoucí Procter & Gamble Distribution Center v jižním Německu. Za účelem ušetřit prostor a energii, P & G vyměnil drive-in regály za 19.500 paletových míst s využitím spádových drah.

Palety se bezpečně dopravují dolů, pod spádem 4%, od místa pokládky na místo vykládky, principem FIFO(first in first out).

Zde se dočtete více o projektu Procter & Gamble – one step ahead with Interroll Dynamic Storage systems.

Pallet Flow Systém

Interroll pokrývá širokou škálu aplikací, s cílem zlepšit celkovou výkonnost skladování a distribučních center. Od FIFO (First In First Out) až po LIFO (Last In First Out) aplikací, od skladování až po vychystávání a expedici, Interroll má vždy správné řešení pro pokrytí vašich potřeb.

Zobrazit produkty

Interroll získal mezinárodní certifikaci EHEDG pro svůj inovativní synchronní bubnový Motor.

To znamená, že potravinářský průmysl nyní může pro manipulaci s materiálem využívat vysoce energeticky úsporné pohony, které splňují nejvyšší mezinárodní hygienické standardy.

"Jsme velmi rádi, že jsme byli oceněni prestižní a celosvětově uznávanou certifikací EHEDG Class I"

říká Dr. Hauke Tiedemann, Generální ředitel výrobního závodu bubnových motorů.Našim zákazníkům v potravinářství tak nyní pomáháme na té nejvyšší úrovni.Certifikát EHEDG Class I je nejkomplexnější a nejžádanější ocenění, jakého lze dosáhnout na základě reálně měřitelných benefitů ve smyslu snadného číštění a menšího nebezpečí kontaminace jídla ve výrobním prostředí - a tyto benefity nyní předáváme našim zákazníkům, kteří se zaměřují na nejvyšší kvalitu.

Čtete více o EHEDG certifikaci pro synchronní bubnové motory Interroll..

Interroll zlatou medaili pro synchronní bubnový motor na FoodTec Award 2012 in v Kolíně nad Rýnem. Potravinářské společnosti a dodavatelé z celého světa byli oceněni za svůj vyjímečný přínos a inovace.

"Jsme hrdí na získání tohoto prestižního ocenění", potvrzuje Dr. Ralf Garlichs, vedoucí divize Interroll Products & Technology. "Kromě rostoucího počtu zákazníků, kteří využívají náš nový synchronní bubnový motor pro zpracování potravin, ocenění svědčí o tom, že sledujeme správný trend a poskytujeme trvalé inovace jak pro zákazníky tak pro koncové uživatele."

Výrobní závod bubnových motorů v Německém Baalu poskytuje optimalizované řešení pohonů pro potravinářský průmysl s následujícími lákavými funkcemi: hygienický design, snadná instalace, špičkový výkon, nulová údržba a dlouhodobé snižování provozních nákladů.

Divize pohonů a válečků v Německém Wermelskirchenu, blízko Kolína nad Rýnem, se zaměřuje na dopravníkové válečky, pohony RollerDrive a jejich řízení. Ty se využívají jako klíčové komponenty v dopravnících pro přepravu kusového zboží a jiných systémech interní logistiky. S roční produkcí několika milionů kusů, je společnost Interroll v současnosti považována za největšího světového výrobce dopravníkových válečků.

Divize - Dynamic Storage (La Roche sur You, Francie) se specializuje na moduly spádových drah pro palety a kontejnery, v oblastech s vysokým obratem zboží.

Dopravníky a sortery(Sinsheim, Německo) se koncentruje na moduly a subsystémy, které jsou součástí klíčových logistických uzlů. Ty zahrnují válečkové dopravníky, pásové dopravníky, pásové oblouky a crossbelt sortery. Tato divize zajišťuje veškeré technické aspekty v rámci celé skupiny Interroll, od vývoje technologií, přes výrobu až po technickou podporu lokálních zastoupení Interroll a jejich zákazníků.

Vývoj a výroba celého produktového portfolia probíhá na ploše 15,700 metrů čtverečních. Tato integrace nám umožňuje kontrolu kvality od A do Z a nabízí také zakázkový vývoj a výrobu pro řadu zákazníků.

Dopravníkové moduly, Crossbelt sortery a další klíčové prvky pro interní logistiku je možné vidět v našem novém zákaznickém centru ve formě funkčních výstavních celků.

V našem testovacím centru si zákazníci můžou sami na vlastní oči prohlédnout a otestovat zakázkové konfigurace pro své nové projekty.

Interroll Center of Excellence

Conveyors & Sorters

To the products

Pallet & Carton Flow

Zobrazit produkty